A co jako budu dělat...?

11. června 2013 v 16:19 | Dráče |  Ze života
Nedávno jsem svou středoškolskou kariéru konečně zakončila maturitou na našem gymplu. Měla jsem z toho neuvěřitelně dobrý pocit, obrovskou úlevu a taky na mě dýchla trocha nostalgie. Hlavou mi proběhla myšlenka, že už mám konečně pokoj a před sebou dlooooooooouhý prázdniny. Já věděla, že mi to nevydrží dlouho, já věděla, že mi to něco musí zkazit.
Odmaturovala jsem na gymplu, takže se automaticky očekává, že půjdu na vysokou školu. Jsem asi jediná z obou ročníků, kdo si přihlášku nepodal, ani to v dohledné době udělat nehodlá.
Ptalo se mě už spousta lidí. Očekávali, že budu mít nějaké ambice jít dál. Já je rozhodně mám a rozhodně nejsou zrovna malé. Jde jen o to, že si potřebuju odpočinout.
Upřímně, když jsem se učila na maturitu, říkala jsem si, jestli na to nejsem už moc stará. Do hlavy mi to lezlo jakž takž a ten stres byl opravdu enormní. Měla jsem toho plný zuby. Někdy jsem z toho ani v noci nemohla spát a začala jsem pomalu šílet a panikařit. Po maturitě jsem byla pekelně vyčerpaná po těch letech pachtění se a měsících nepřetržitého šprtání se a měla jsem pocit, že mě to snad zabije. Jakmile jsem konečně složila všechny zkoušky a přebrala vysvědčení, jako by to ze mně najednou spadlo. Konečně se nemusím šrotit, konečně můžu odpočívat, konečně se zase můžu věnovat tomu, co mě baví...Taky jsem přišla na velmi zajímavé zjištění, na které muselo přijít už spoustu studentů přede mnou. Dnešní školství není postaveno na přemýšlení, na tvořivosti, ale na tom, jakou máte paměťovou kapacitu. Česky řečeno - kolik jste schopni se toho naučit nazpaměť. V takovým způsobu učení nevidím nic dobrého. K čemu mi je umět něco zpaměti, když nevím, k čemu mi to bude a kde to můžu použít? Z toho jsem taky docela otrávená...
Jen pomyšlení, že bych tohle všechno musela od října zažívat znova a bylo by to nejmíň na tři roky, je svým způsobem vražedné. Stačil mi ten stres, co jsem zažívala doteď. Je sice pravda, že jsem něčeho dosáhla, ale nechci, aby mě cesta za úspěchem úplně vycucla. Pak bych možná měla i vysokoškolský titul, ale na druhou stranu bych přišla o nervy. Nezlobte se na mě, ale to mi za to nestojí.
Neznamená to ale, že to vzdávám úplně. Chtěla bych se zdokonalit v cizích jazycích - angličtině a němčině. Chci si udělat jazykovou zkoušku z němčiny, až se zlepším v angličtině, pak i z angličtiny. Taky bych se chtěla naučit nějaké další jazyky. Jeden můj kamarád vystudoval angličtinu a teď pracuje jako lektor na jazykové škole. Možná moje budoucí kariéra směřuje právě tam. Rozhodně bych radši vyučovala lidi, co o to skutečně mají zájem a něco pro to dělají, než smráďata, co učitele okázale ignorují, jsou sprostí, drzí a školu mají na háku. Nesnažím se házet všechny do jednoho pytle, jen mluvím z vlastní zkušenosti bývalé studentky gymnázia.
Dělala jsem si nějaké testy volby povolání a v mnoha mi vyšlo, že bych se měla věnovat humanitním oborům. Několikrát mi dokonce vyšla žurnalistika. Mám ještě čas na rozmyšlenou a ještě úplně nevím, kde bych se viděla nejraději, rozhodně ale nechci jen tak zahálet. Jen si chci odpočinout.
V září se nejspíš půjdu nahlásit na Úřad práce a pak se děj vůle Gerardova.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rainorchid rainorchid | Web | 27. června 2013 v 13:16 | Reagovat

celkom chápem túžbu po odpočinku, lenže naozajstné zistenie o tom čo chceš, či kto si zistíš až na výške... ja som sa napríklad zo SR vybrala do Prahy na školu a ani som netušila či daný obor chcem študovať, ale toľko vecí ma naučil život...
po dvoch rokoch som totiž z výšky vyletela, rok v Prahe pracovala a teraz idem znovu späť na školu a napriek tomu, že je mi ľúto tých peňazí čo do mňa rodičia investovali teraz viem čo chcem ale to len vďaka tomu, že som šla ďalej...

2 beepinka beepinka | Web | 24. listopadu 2013 v 8:28 | Reagovat

Tak tohle máme stejné...já bych chtěla jít směrem učitelky na jazykové škole....nebo tak..protože jinak nevidím nic,v čem bych byla dobrá..musím využít tohle a zdokonalovat se v ájině jak nejvíc dokážu. Chci být výborná. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama